LeerkrachtLab: Niels Bakker - Scroll-lezen online vs diep lezen
Niels Bakker, Teamleider onderzoek bij Stichting Lezen, laat zien waarom lezen vandaag de dag iets heel anders vraagt dan vroeger.
In een inspirerende lezing neemt hij je o.a. mee in verschillende onderzoeken als: Aandacht voor diep lezen en Digitaal lezen, anders lezen?, waarin hij ingaat op hoe kinderen en jongeren omgaan met tekst in een wereld vol apps, socials en snelle informatie. Ook neemt hij je mee in de verschillen tussen het lezen van boeken op papier en digitaal.
Hij verkent het verschil tussen écht verdiepend lezen en het snelle ‘scroll- en scanlezen’ dat veel voorkomt, en laat zien welke lees- en denkvaardigheden daarbij nodig zijn.
Tijdens de bijeenkomsten wordt steeds de relatie gelegd tussen traditionele en digitale leesvaardigheid.
Een herkenbaar en prikkelend verhaal dat aanzet tot nadenken én handelen in de klas.
Dit programma vindt plaats in de Week van de Mediawijsheid.
Week van Lezen en Schrijven: Schrijfcursus dichten
Schrijf elke bijeenkomst aan minstens één gedicht!
9 september - 11 november 5 sessies
Rozet Centrum
Sonsbeek 2026: Sites of Memory
Sonsbeek 2026: Sites of Memory, een symposium georganiseerd door Radboud Universiteit en Sonsbeek 2026, en gepresenteerd in samenwerking met RozetSons
11 september 14.00 - 18.00
Rozet Centrum
Open Dag van De Muziekmakerij bij Rozet
Op zaterdag 12 september organiseert De Muziekmakerij haar jaarlijkse Open Dag in Rozet Centrum. Tussen 12.00 en 16.00 uur kunnen bezoekers vrij binnenlopen om een kijkje te nemen in de leslokalen, docenten te ontmoeten en zelf muziek te maken.
12 september 12.00 - 16.00
Rozet Centrum
Terugkerende activiteiten
'Van Magie naar Mechanisch' - Ziekte en gezondheid door de eeuwen heen | Lichaam en Geest
Rozet Centrum
Vertalen met Google Translate
Klik hier om cookies te accepteren zodat de vertaalmodule kan worden geladen. Het kan zijn dat je de pagina moet herladen.