Let op | tijdens de feestdagen zijn er aangepaste openingstijden
Meer informatie
A A A
Vertaal website

Collectief Teder speelt: De Heksenhamer | ECHT NEP

Collectief Teder speelt: De Heksenhamer | ECHT NEP

Wat weten we écht over de heksenvervolgingen van 600 jaar geleden? Hoe wordt de heks vandaag de dag afgebeeld?

Tijdens de DAG van de Arnhemse geschiedenis speelt Collectief Teder ‘De Heksenhamer’ waarin je wordt meegenomen langs de grimmige realiteit achter de ogenschijnlijke sprookjesachtige heksenjacht.

Met een mix van harmonische zang, akoestische gitaren en een humoristisch carrousel aan karakters, nemen Isa en Clé je mee langs de geschiedenis en terug. Ze werpen een kritisch licht op het beruchte boek 'De Heksenhamer' van Heinrich Kramer; een boek dat zijn wortels vindt in middeleeuwse paranoia en patriarchale onderdrukking.

Op een speelse en tegelijk confronterende wijze voert het collectief je langs deze historische gebeurtenis en laat het zien hoe de schaduw ervan nog steeds over onze samenleving hangt. Laat je verrassen, vermaken en ontroeren.

Collectief Teder, gevormd door de recent afgestudeerde Isa Zwart en Clé Delphi, vindt haar oorsprong niet alleen in een gedeelde passie voor muziektheater, maar vooral in een diepgeworteld gevoel van urgentie om het patriarchaat te bestrijden. Beiden hebben ze aan het ArtEZ Conservatorium in Arnhem gestudeerd en vormen sinds 2022 een dynamisch en veelzijdig duo.

Hun unieke benadering omvat zowel het verkennen van historische aspecten als het kritisch onderzoeken van hedendaagse onderdrukking. In hun debuutvoorstelling ‘De Heksenhamer’, belichten ze op een speelse en confronterende manier de heksenvervolgingen van vroeger en hoe deze gebeurtenissen nog steeds resoneren in onze huidige maatschappij.

Collectief Teder’s voorstellingen bestaan uit een eigenzinnige mix van muzikale en theatrale elementen: meerstemmige zang, gitaren en elektronische geluiden, gevolgd door beeldende scènes, het spelen van diverse rollen en zij die op het podium staan als niemand minder dan henzelf. Maak je op voor een voorstelling die niet alleen vermaakt, maar ook inspireert tot actie en reflectie.


Gegevens

Nog 8 plekken beschikbaar
Rozet Centrum
Kortestraat 16
6811 EP Arnhem
Zaterdag 12 okt. 2024 13.30 - 14.15
XT

Gerelateerde evenementen

Komende activiteiten

Leeslijst manuscripten Leeslijst manuscripten

Leeslijst manuscripten

Wil je meer weten over het getijdenboek van Margariet Block uit Bethanië? Of wil je meer informatie over manuscripten, miniaturen en kloosters als pr

Rozet Centrum
Taal in Arnhem Taal in Arnhem

Taal in Arnhem

Wil je een nieuwe taal leren? Voor je vakantie, voor je werk, of gewoon ter verrijking van je leven! Een taal leren geeft je zoveel.

Rozet Centrum
Zing mee met het Vocal Vibes

Zing mee met het Vocal Vibes

Vocal Vibes is er voor iedereen die ook maar íets met zingen heeft!

Meld je het gehele jaar aan
Rozet Centrum