A A A
Vertaal website
De farao en de dief
Boek

De farao en de dief 45 verhalen uit de oude wereld (cop. 2012)/ verteld door Hein van Dolen, met ill. van Louis van Geijn

Ruim 45 bekende verhalen uit het oude Egypte, Perzië, Griekenland en Rome worden naverteld. Met vertelling op cd en veel cartoonachtige kleurenillustraties. Vanaf ca. 10 t/m 13 jaar.

Aanwezigheid

  • Aanwezig
    8-14 jaar - 2e verd. - Denken en Dromen - Sprookjes en volksverhalen VOLKSVERHALEN DOLE

Recensie

Vijfenveertig mythes uit het oude Egypte, Perzië, Griekenland en Rome, waaronder bekende als Romulus en Remus en het zwaard van Damokles. De verhalen uit de klassieken die de auteur (classicus, vertaler en publicist) vertelde aan zijn kleinkinderen, leidden tot zijn kinderboekdebuut, waarvoor hij in 2011 de Hotze de Roosprijs won: 'Op naar de Olympos!' (2009)*. Dit boek ademt ook de sfeer van een opa die vertelt en dat is ook te horen aan de manier waarop de auteur dertien verhalen voorleest op de cd die bij het boek hoort (speelduur 72 min.). Regelmatig worden lezers rechtstreeks aangesproken: 'Kun je je nog herinneren?' Eenvoudig en eigentijds taalgebruik. De gekleurde, soms expliciete, illustraties zijn gevarieerd qua stijl (soms cartoonesk, dan weer strip- of Disney-achtig). Zij vullen de tekst goed aan en maken het tot een aantrekkelijk boek. Verzorgde uitgave met heldere bladspiegel en heel veel illustraties. Doordat de verhalen ook gruwelijke details bevatten en de illustraties die soms ook tonen, pas geschikt voor kinderen vanaf ca. 10 t/m 13 jaar.

Specificaties

Nederlands | 9789056253868

Titel De farao en de dief : 45 verhalen uit de oude wereld
Auteur Hein van Dolen
Secundaire auteur Louis van Geijn
Type materiaal Boek
Uitgave [Nijmegen] Valkhof Pers, cop. 2012
Overige gegevens 186 p - ill - 25 cm - cd
ISBN 9789056253868
PPN 345378113
Rubriekscode Klassieke talen 862
Taal Nederlands
PIM Rubriek Sprookjes en Volksverhalen
PIM Trefwoord Volksverhalen