Een varkentje voelt zich erg eenzaam. Hij wil graag met de kinderen van de kleuterschool spelen. De kinderen smokkelen hem naar binnen en proberen hem voor de juf verborgen te houden. Prentenboek met humoristische, zachtgekleurde illustraties. Vanaf ca. 4 jaar.
Een eenzaam varken wil met de kinderen van de kleuterschool spelen en graaft een tunnel onder het hek door. De kinderen, onder leiding van het meisje Honinghaar, doen er alles aan om te voorkomen dat de juf ontdekt dat er nu ook een varkentje in de groep zit. Ze kleden hem aan, maken extra veel geluid, leiden de juffrouw af, maar toch wordt het varkentje ontdekt en teruggebracht naar zijn modderbak, waar de kinderen voortaan komen spelen. Een fantasierijk verhaal rondom de thema's verlangen en vriendschap. Deze thema's worden redelijk goed uitgewerkt, maar de rol van de juffrouw komt ongeloofwaardig over, zeker als aan het slot gezegd wordt dat zij Varken 'slecht behandeld heeft omdat ze een beetje bang was'. De vertaling is niet altijd geslaagd (nergens in het boek wordt aangegeven wie de vertaling heeft gemaakt) en levert soms zinnen op die nogal gekunsteld zijn. De illustraties in gemengde techniek sluiten goed bij het verhaal aan, laten veel details en emoties zien en zijn humoristisch. Een aardig prentenboek, maar aan het taalgebruik had meer aandacht besteed mogen worden. Vanaf ca. 4 jaar.
Nederlands | 9789044822663
| Titel | Een varken op bezoek |
| Auteur | Johanna Thydell |
| Secundaire auteur | Charlotte Ramel |
| Type materiaal | Boek |
| Uitgave | Hasselt Clavis, [2014] |
| Overige gegevens | 28 ongenummerde pagina's - illustraties - 27 cm |
| Annotatie | Vertaald uit het Zweeds - Vertaling van: Det är en gris p°a dagis. - Stockholm : Alfabeta Bokförlag, (c)2012 |
| ISBN | 9789044822663 |
| PPN | 374844631 |
| Genre | schoolverhaal |
| Thematrefwoord | Schoolleven ; Vriendschap ; Eenzaamheid |
| Taal | Nederlands |