Journalistiek overzicht van een aantal recente en wat oudere misdaadzaken in Nederland en Belgie, waarbij sprake was van bendevorming.
In dit afzonderlijk leesbare tweede deel beschrijven de auteurs, allen misdaadjournalisten, veertien recente zaken in België en Nederland waarbij sprake was van bendevorming. Het betreft veelal zaken die met drugssmokkel of drugshandel te maken hebben. Enkele zaken zijn bij het publiek bekend, zoals in Nederland de overval op het gelddepot van Brink's en de moord op Willem Endstra. Ook de motorclub als criminele organisatie komt aan bod. Het betreft zaken die ook op internet te vinden zijn, maar die hier veelal overzichtelijker en completer worden behandeld, zodat losse feiten meer samenhang krijgen. Het is het soort boek dat men niet in één keer uitleest, maar dat men af en toe voor een hoofdstuk ter hand neemt, omdat men anders door een overdaad aan feiten en namen snel de draad kwijtraakt. Het boek bevat foto's die de verschillende zaken illustreren en lijkt mede daardoor op een bundeling van eerder gepubliceerde tijdschriftartikelen. Het is waarschijnlijk interessante lectuur voor een vrij beperkte groep lezers.
Nederlands | 9789089758507 | 255 pagina's
| Titel | Georganiseerde misdaad in de Lage Landen. Deel 2. : over de oude en nieuwe georganiseerde misdaad in Nederland en Belgie |
| Uniforme titel | True crime |
| Secundaire auteur | Koen Scharrenberg ; Joris Van der Aa |
| Type materiaal | Boek |
| Uitgave | [Meppel]Just Publishers, [2015] |
| Overige gegevens | 255 pagina's, 16 ongenummerde pagina's platen - foto's - 21 cm |
| Annotatie | Omslag vermeldt: True crime - In colofon: auteur Koen Scharrenberg |
| ISBN | 9789089758507 |
| PPN | 391840584 |
| Rubriekscode | 396.61 |
| Taal | Nederlands |
| Onderwerp algemeen | Georganiseerde misdaad; Nederland; Opstellen ; Georganiseerde misdaad; België; Opstellen |
| PIM Rubriek | |
| PIM Trefwoord | Georganiseerde misdaad |