Let op | tijdens de feestdagen zijn er aangepaste openingstijden
Meer informatie
A A A
Vertaal website
Huh?!
Boek

Huh?! de techniek van het omdenken ([2015])/ Berthold Gunster

Voor de pessimist is het glas half leeg. Voor de optimist is het half vol. Dit boek gaat uit van een derde benadering: waar is de kraan?Zelfhulpboek over de strategie van het omdenken: van denken in problemen naar denken in mogelijkheden.

Aanwezigheid

Recensie

De auteur is bekend geworden met zijn zelfhulpboeken over 'omdenken': van denken in problemen naar denken in mogelijkheden. Dit boek gaat over de strategieën die je tot je beschikking hebt om problemen 'om te denken'. In totaal bestaan er vijftien strategieën, van focussen, wachten tot bekrachtigen. Per hoofdstuk wordt een strategie beschreven aan de hand van zeer uiteenlopende voorbeelden. Het hoofdthema is hoe je van 'ja-maar' naar 'ja-en' komt en je problemen niet meer als probleem ziet. De auteur betoogt namelijk dat de problemen in jouw leven er niet feitelijk zijn, maar jij ze zelf wel ziet. Daar kun je iets aan doen. In de hoofdstukken met strategieën komen aansprekende voorbeelden naar voren; echter, een strategie zelf toepassen lijkt nog niet gemakkelijk na het lezen. Enig houvast biedt de samenvatting in het laatste hoofdstuk, met de vermelding wanneer je welke strategie het beste kunt kiezen. De auteur biedt de lezer uiteindelijk onvoldoende handvatten om de theorie in praktijk te brengen.

Specificaties

Nederlands | 9789400505858 | 311 pagina's

Titel Huh?! : de techniek van het omdenken
Auteur Berthold Gunster
Type materiaal Boek
Uitgave [Amsterdam]Lev., [2015]
Overige gegevens 311 pagina's - illustraties - 22 cm
Annotatie Met literatuuropgave - Oorspronkelijke titel: Ja-maar ... huh?! : de techniek van het omdenken. - Utrecht : Bruna, cop. 2008
ISBN 9789400505858
PPN 383689945
Rubriekscode 172
Taal Nederlands
Onderwerp algemeen Levenskunst
PIM Rubriek Geestelijk leven
PIM Trefwoord Levenskunst