Let op | tijdens de feestdagen zijn er aangepaste openingstijden
Meer informatie
A A A
Vertaal website
Het waanzinnige boek over de billosaurus en andere prehistorische wezens
Boek

Het waanzinnige boek over de billosaurus en andere prehistorische wezens 99% nonsens 100% humor ([2015])/ Andy Griffiths en Terry Denton, vertaald [uit het Engels] door Edward van de Vendel

De Kwijlstaartrog, de Gigabillosaurus en de Octopoeps... Grappige beschrijvingen van niet-bestaande prehistorische dieren. Met stripachtige zwart-witillustraties. Vanaf ca. 9 t/m 13 jaar.

Aanwezigheid

Recensie

De Kwijlstaartrog, de Gigabillosaurus en de Octopoeps: deze en andere wezens ontstonden uit 'kakteriën', het eerste leven op aarde. Schrijver Andy Griffiths en 'billustrator' Terry Denton (van 'De waanzinnige boomhut') maakten een 'kaktuele' gids over het prehistorische 'reetleven', onderverdeeld in categorieën als kontgewervelden, darmfibieën en drektielen, en gescheetpotigen. De gids eindigt vanzelfsprekend met de Pleeanderthaler. Elk dier staat beschreven op twee pagina's, met een korte tekst, belangrijke gegevens (waaronder het stinkgehalte) en een paginagrote gedetailleerde pentekening. De tekst is 100% nonsens, maar wel goed geschreven en goed vertaald, met originele vondsten. Over de Verschrikkelijke Poepman komen we bijvoorbeeld te weten dat er alleen maar bilafdrukken en een paar remsporen zijn gevonden. De tekst is doorspekt met woorden als scheetorde, rekontstructie, aerodreknamisch en herbilvoor. Komisch zijn ook de wetenschappelijke namen als Broekus gori, Drolli domesticus en Borstellis lavatorium. Achterin is een uitgebreid register opgenomen. In dezelfde opzet verscheen 'Het waanzinnige boek over je lichaam : 99% nonsens 100% humor'*. Kortom, aanstekelijke onderbroekenlol waar je zelfs nog wat van leert: spelen met taal is leuk! Vanaf ca. 9 t/m 13 jaar.

Specificaties

Nederlands | 9789401428606 | 166 pagina's

Titel Het waanzinnige boek over de billosaurus en andere prehistorische wezens : 99% nonsens 100% humor
Uniforme titel Het waanzinnige boek
Auteur Andy Griffiths
Secundaire auteur Terry Denton ; Edward van de Vendel
Type materiaal Boek
Uitgave TieltLannoo, [2015]
Overige gegevens 166 pagina's - zwart-wit illustraties - 22 cm
Annotatie Colofon vermeldt: illustrations Terry Denton - Met index - Vertaling van: What bumosaur is that?. - Sydney : Pan Macmillan Australia, (c)2007
ISBN 9789401428606
PPN 396026974
Rubriekscode 576
Taal Nederlands
Onderwerp algemeen Prehistorische dieren; Humor ; Billen; Humor
PIM Rubriek Dieren
PIM Trefwoord Prehistorische dieren