Twaalf verhalen over onderwerpen als het uitvallen van de stroom, opgaan in het lezen van stripboeken en een uitvinding willen doen. Ze zijn weergegeven als toneelstukken, om samen te lezen. Vanaf ca. 8 jaar.
In dit vierkante boek staan twaalf verhalen in rolverdeling om te lezen als toneelstuk. Naast het klassieke verhaal van Ali Baba en de veertig rovers en een ridderverhaal bevat het hedendaagse verhalen met onderwerpen als het uitvallen van stroom, opgaan in het lezen van stripboeken en een uitvinding willen doen. Elk verhaal begint met een overzicht van de rollen, variërend van drie tot zes per verhaal, en een suggestie voor rekwisieten. Om de teksten heen staan veel kleine, digitale kleurenillustraties en een dito illustratie met tekstballon leidt de lezer van het ene verhaal naar het volgende. In de tekst zijn de rolnamen vetgedrukt, die van de verteller bovendien in kleur. Op de bijgevoegde cd-rom staan pdf's van de twaalf verhalen om te printen voor alle deelnemers, en een handleiding voor kinderen en begeleiders. Omdat de verhalen een beperkte hoeveelheid rollen hebben, is dit boek niet alleen voor gebruik op school, maar ook voor thuis geschikt. Toneellezen heeft bewezen positief effect op het technisch lezen en zal zeker ook bijdragen aan leesplezier. Vanaf ca. 8 jaar.
Nederlands | 9789492131324 | 107 pagina's
Titel | Sesam, open u! en andere verhalen : toneellezen, op school en thuis |
Instelling | Jules Plus /Eduforce, Drachten |
Secundaire auteur | Itie van den Berg ; Ewout Clarenburg ; Anita Middel ; Henk Schaaf ; Alie Smidstra ; Anjo Mutsaars |
Type materiaal | Boek |
Uitgave | Drachten : Eduforce, educatieve uitgeverij, [2016] |
Overige gegevens | 107 pagina's - gekleurde illustraties - 22 cm - cd-rom met de 12 verhalen uit het boek in PDF-formaat met handleiding |
Annotatie | Onderaan de titelpagina het logo van Jules Plus |
ISBN | 9789492131324 |
PPN | 397982348 |
Genre | verhalenbundel |
Thematrefwoord | Samenleesboeken |
Taal | Nederlands |
Meldingen