Let op | tijdens de feestdagen zijn er aangepaste openingstijden
Meer informatie
A A A
Vertaal website
Wayan
Boek

Wayan roman over de bittere gevolgen van de massamoord op communisten op godeneiland Bali (november 2017)/ Jolanda Maurer-Tamerus

De levensgeschiedenis van een Balinese man die opgroeide ten tijde van de genocide op (vermeende) leden van de communistische partij op Bali.

Recensie

Een aangrijpend en op ware feiten geïnspireerd levensverhaal van een jongen uit een arme familie van Balinese rijstboeren die worstelt met tragische gebeurtenissen uit zijn jeugd. Wanneer hij niet welkom blijkt in de familie van zijn geliefde Santiani volgt een hartverscheurend liefdesdrama. Door de lessen van zijn filosofische oom Raka weet Wayan zich echter een positie te verwerven die zelfs bij deze familie respect afdwingt. De gebeurtenissen spelen zich af op Bali in een tijd dat men gebukt gaat onder de bittere gevolgen van de langdurige en bloedige genocide op de (vermeende) leden van de Partai Komunis Indonesia (PKI). De auteur (1961) combineert een fraaie schrijfstijl, prachtige sfeertekeningen van Bali en zeer levensechte en dus geloofwaardige dialogen. Een aangrijpend boek dat binnenkomt en niet snel meer 'vertrekt'. Maurer-Tamerus debuteerde met verhalen in literaire tijdschriften. In 2007 verscheen haar boek 'Nasaala : een blanke in Ghana'*. In 2010 ontmoette ze Wayan op Bali. Hij vertelde haar zijn levensverhaal.

Specificaties

Nederlands | 9789054294641 | 319 pagina's

Titel Wayan : roman over de bittere gevolgen van de massamoord op communisten op godeneiland Bali
Auteur Jolanda Maurer-Tamerus
Type materiaal Boek
Editie Eerste druk;
Uitgave SchoorlUitgeverij Conserve, november 2017
Overige gegevens 319 pagina's - illustraties - 21 cm
Annotatie Met literatuuropgave
ISBN 9789054294641
PPN 410626201
Genre politieke roman
Thematrefwoord Bali ; Repressie ; Communisten
Taal Nederlands