Let op | tijdens de feestdagen zijn er aangepaste openingstijden
Meer informatie
A A A
Vertaal website
Grote kunst voor kleine kenners: museumschatten
Boek

Grote kunst voor kleine kenners: museumschatten opnieuw een uitzonderlijke route langs 30 wereldberoemde schilderijen (oktober 2017)/ Thaïs Vanderheyden, coördinatie: Anne-Sophie Moerman, Cleo Vandenbosch & Joni Verhulst ; eindredactie: Astrid Vandendaele

Van dertig wereldberoemde schilderijen maakte de tekenares nieuwe prenten. Echter, de mensen zijn vervangen door dieren. Met weetjes over o.a. de schilders en twee afbeeldingen in kleur van elk kunstwerk. Vanaf ca. 6 t/m 10 jaar.

Aanwezigheid

Recensie

Na 'Grote kunst voor kleine kenners : van de Mona Lisa tot Andy Warhols soepblik...' (2016)* verscheen deze uitgave, weliswaar met dezelfde titel maar met een andere ondertitel. Opnieuw neemt Thais Vanderheijden jonge kinderen mee langs dertig wereldberoemde schilderijen. Bijzonder is dat de illustratrice de mensen die op het origineel staan, heeft vervangen door dieren. Soms is dat redelijk waarheidsgetrouw: de mooie vos met rode tulband ipv. 'De man met de rode tulband' van Jan van Eyck en een zelfportret van Vincent van Gogh is nu een berenkop met vilthoed. Bij andere prenten is de auteur meer haar eigen gang gegaan: haar versie van 'Het laatste avondmaal' (Leonardo da Vinci) lijkt een tekening uit een prentenboek. 'Het meisje met de parel' van Vermeer heeft het gezicht gekregen van een varken met een flinke neus. Op heldergekleurde pagina's is de eigen versie steeds groot afgedrukt, met het origineel wat kleiner ernaast. Elk 'schilderij duo' is vergezeld van een korte informatieve tekst met weetjes over de schilder, de naam van het doek en het museum waar het origineel te bezichtigen is. Inhoudsopgave over twee pagina's met de plaatjes van de schilderijen van de auteur. Er is geen ingang op schilder. Om samen te bekijken met kinderen van ca. 6 t/m 10 jaar.

Specificaties

Nederlands | 9789089317605 | 47 pagina's

Titel Grote kunst voor kleine kenners: museumschatten : opnieuw een uitzonderlijke route langs 30 wereldberoemde schilderijen
Uniforme titel Kleine kenners
Auteur Thaïs Vanderheyden
Secundaire auteur Anne-Sophie Moerman
Type materiaal Boek
Editie Eerste druk;
Uitgave [Gent]Borgerhoff & Lamberigts, oktober 2017
Overige gegevens 47 pagina's - gekleurde illustraties - 46 cm
Annotatie Omslag vermeldt: Kleine kenners
ISBN 9789089317605
PPN 413765784
Rubriekscode 731
Taal Nederlands
Onderwerp algemeen Schilderkunst
PIM Rubriek Beeldende kunst
PIM Trefwoord Schilderkunst

Relaties/Serie

Grote kunst voor kleine kenners
Boek

Grote kunst voor kleine kenners (2013...)

vol.
Uitgeleend
Thaïs Vanderheyden