Let op | tijdens de feestdagen zijn er aangepaste openingstijden
Meer informatie
A A A
Vertaal website
Rivalen
Boek

Rivalen ([2020])/ Catherine Girard-Audet, illustraties en kaftontwerp: Veronic Ly ; vertaling [uit het Frans]: Sylvie Dubrulle

Léa begint met haar laatste jaar op de middelbare school. Er is een nieuwe leerling, Bianca Gosselinn, die haar grote rivale blijkt te zijn. Ook moet ze haar verliefde broer opbeuren en belangrijke beslissingen over haar toekomst nemen. Verhaal met veel chats, mails enz. Vanaf ca. 13 jaar.

Aanwezigheid

Recensie

Deel 10 uit de reeks 'Het lastige leven van Léa Olivier' waarin Léa Olivier kennelijk een alter ego is van de schrijfster, omdat zij soms in een cursiefje waarschuwt tegen slecht voedsel, en de namen soms uit haar eigen leven komen. Het lijkt alsof ze haar e-mailverkeer en chatberichten uit haar schooltijd - en die van haar vriendinnen - heeft gebruikt of erbij verzonnen, om het boek te vullen. Inmiddels is ze moeder van een dochtertje, aan wie het boek is opgedragen. Het is even puzzelen wie wie is, en op welke jongen ze nu weer verliefd is. Het boek is ingedeeld in acht hoofdstukken, die afwisselend bestaan uit chats, telefoongesprekken en e-mails in een periode van drie maanden. De chats zijn niet langer dan enkele bladzijden, de mails daarentegen beginnen als een lange brief, en gaan dan over in een gesprek met bv. Ik ... en Olivier:..., met tussendoor commentaar van de ik-persoon. De vertaling bevat soms Vlaamse uitdrukkingen, zoals 'Ik zie je graag' en 'verderzetten' (voortzetten). Ook zijn Franse woorden als getormenteerd en gedegouteerde blik niet altijd vertaald. Achterin is wel een woordenlijst opgenomen. Bijna niet los te lezen van de vorige delen, deel 9 was 'Marilou'* (2019). Modieuze chicklit voor de liefhebber. Vanaf ca. 13 jaar.

Specificaties

Nederlands | 9782875808103 | 391 pagina's

Titel Rivalen
Auteur Catherine Girard-Audet
Secundaire auteur Veronic Ly ; Sylvie Dubrulle
Type materiaal Boek
Uitgave LovervalKennes, [2020]
Overige gegevens 391 pagina's - zwart-wit illustraties - 21 cm
Annotatie Vertaling van: Léopard potelé. - Montréal : Les éditions Les Malins, (c)2015. - (La vie compliquée de Léa Olivier)
ISBN 9782875808103
PPN 432138404
Genre romantische verhalen - humoristische roman
Thematrefwoord Schoolleven ; Eindexamens ; Keuzes ; Rivaliteit
Taal Nederlands

Relaties/Serie

Het lastige leven van Léa Olivier
Boek

Het lastige leven van Léa Olivier (2013-...)

vol. 10
Uitgeleend
Catherine Girard-Audet