A A A
Vertaal website
Lord of the flies
Boek

Lord of the flies (september 2024)/ William Golding, vertaald [uit het Engels] door Harm Damsma en Niek Miedema ; met een voorwoord van Stephen King

Een groep jongens spoelt na een vliegtuigongeluk op een onbewoond tropisch eiland. Al vlug ontstaan er twee groepen; de rivaliteit tussen beide mondt uit in een bloedige oorlog.

Aanwezigheid

Recensie

Een heruitgave van de klassieke roman 'Lord of the flies' uit 1954. Na een vliegtuigcrash op een onbewoond eiland moeten de overlevende Engelse schooljongens zonder volwassenen samenwerken om te overleven. De onderlinge samenwerking begint na verloop van tijd echter barbaarse trekken te krijgen. Wat begint als een avontuur, verandert geleidelijk in een nachtmerrie. Het verhaal biedt een gewelddadig beeld van de menselijke natuur onder extreme omstandigheden. Sober en met gevoel voor taal geschreven. Vanaf ca. 15 jaar en ouder. William Golding (1911-1993) was een internationaal bekende Britse romanschrijver, dichter en scenarist. Hij schreef vele boeken. Zijn werk wordt in verschillende landen uitgegeven en won meerdere prestigieuze literaire prijzen, zoals de Booker Prize en de Nobelprijs voor de Literatuur. 'Lord of the flies' was zijn romandebuut.

Specificaties

Nederlands | 9789020417654 | 239 pagina's

Titel Lord of the flies
Auteur William Golding
Secundaire auteur Harm Damsma ; Niek Miedema ; Stephen King
Type materiaal Boek
Editie Negende druk;
Uitgave AmsterdamL.J. Veen Klassiek, september 2024
Overige gegevens 239 pagina's - 21 cm
Annotatie Nederlandse editie - 1e druk Nederlandse uitgave: augustus 2011 - Vertaling van: Lord of the flies. - Londen : Faber and Faber Limited, (c)1954
ISBN 9789020417654
PPN 443093687
Taal Nederlands