Let op | tijdens de feestdagen zijn er aangepaste openingstijden
Meer informatie
A A A
Vertaal website
Existentialisme is humanisme
Boek

Existentialisme is humanisme ([2024])/ Jean-Paul Sartre, vertaald, ingeleid en geannoteerd door Ger Groot

Bespreking van de basisprincipes van het existentialisme door de Franse filosoof en grondlegger van de stroming (1905-1980).

Aanwezigheid

Recensie

Een filosofische bespreking van de basisprincipes van het existentialisme. In 1945 introduceerde Jean-Paul Sartre de filosofie van het existentialisme, waarin de mens geen vooraf bepaald doel of essentie heeft. De mens is vrij, en is daarmee volgens Sartre verantwoordelijk voor zijn eigen acties en keuzes. Sartre schetst vrijheid als een opdracht, waarbij de keuzes die de mens maakt gevolgen hebben voor zowel zijn eigen bestaan als dat van anderen, en in ultimo voor de wereld zoals wij die wensen te zien. Zeer intelligent en doorwrocht geschreven, in een nieuwe vertaling en met een inleiding van Ger Groot. Uitsluitend geschikt voor een geoefende lezersgroep met kennis van filosofie. Jean-Paul Sartre (1905-1980) was de bekendste filosoof van het existentialisme. Hij schreef tal van romans, toneelstukken en wijsgerige studies. 'Existentialisme is humanisme' betekende zijn filosofische doorbraak bij het grote publiek en geldt als een filosofische klassieker. Het boek werd oorspronkelijk gepubliceerd in 1946.

Specificaties

Nederlands | 9789464711967 | 112 pagina's

Titel Existentialisme is humanisme
Uniforme titel Noordboek Filosofie
Auteur Jean-Paul Sartre
Secundaire auteur Ger Groot
Type materiaal Boek
Uitgave GorredijkNoordboek, [2024]
Overige gegevens 112 pagina's - 22 cm
Annotatie Met literatuuropgave - (Noordboek Filosofie) - Vertaling van: L'existentialisme est un humanisme. - Éditions Gallimard : Paris, 1996
ISBN 9789464711967
PPN 442217919
Rubriekscode 157.5
Taal Nederlands
Onderwerp algemeen Existentialisme
PIM Rubriek Geestelijk leven
PIM Trefwoord Existentialisme