Bundeling van zes essays over de mechanismen van uitsluiting, representatie en macht, waarbij persoonlijke ervaringen worden verbonden met literaire analyses.
Een verzameling literaire opstellen over het begrip van de 'ander' in literatuur. De auteur onderzoekt in zes verdiepende essays systemen van uitsluiting, representatie, macht, culturele toe-eigening en Amerika's zelfbeeld. Tevens analyseert hij teksten van onder andere Shakespeare, Toni Morrison en Edward Said en stelt confronterende vragen vanuit zijn persoonlijke ervaringen als vluchteling, schrijver en academicus, bijvoorbeeld de vraag over wie bepaalt wat 'anders' is. Scherpzinnig en intelligent geschreven. Met name geschikt voor een geoefende lezersgroep. Viet Thanh Nguyen (Buôn Ma Thu€t, 1971) is een bekende Vietnamees-Amerikaanse schrijver en letterkundige. Hij schreef een klein aantal boeken. Zijn werk wordt in meer dan vijftien landen uitgegeven. Hij won meerdere literaire prijzen, waaronder de Pulitzer Prize for Fiction voor zijn debuutroman 'De sympathisant'. De opstellen in 'Anders-zijn' zijn gebaseerd op een reeks lezingen die Nguyen in 2023 en 2024 gaf aan de universiteit van Harvard.
Nederlands | 9789463091015 | 184 pagina's
| Titel | Anders-zijn : de betekenis van de 'ander' in de literatuur : essays |
| Auteur | Viet Thanh Nguyen |
| Secundaire auteur | Jetty Huisman |
| Type materiaal | Boek |
| Editie | Eerste druk; |
| Uitgave | BaarnUitgeverij Marmer, september 2025 |
| Overige gegevens | 184 pagina's - 21 cm |
| Annotatie | Met literatuuropgave - Vertaling van: To save and to destroy : writing as an other. - Havard University Press, (c)2025 |
| ISBN | 9789463091015 |
| PPN | 450015009 |
| Rubriekscode | 823 |
| Taal | Nederlands |
| Onderwerp algemeen | Identiteit; Literatuur; Opstellen |
| PIM Rubriek | |
| PIM Trefwoord | Identiteit |