Relaas over een vrouw met autisme die vanwege haar mentale lijden euthanasie kreeg, aan de hand van haar dagboeken en bijdragen van nabestaanden en zorgprofessionals. Met zwart-witafbeeldingen.
Een boek over een vrouw die vanwege haar mentale lijden euthanasie kreeg. Het boek vertelt het verhaal van Cathelijn, een vrouw met autisme, aan de hand van haar dagboeken en bijdragen van nabestaanden en zorgprofessionals. Het biedt een intieme inkijk in haar leven en de redenen waarom ze niet meer wilde leven. Ondanks diverse behandelingen bleef het leven voor haar te ingewikkeld, wat leidde tot meerdere zelfmoordpogingen. Uiteindelijk koos Cathelijn in 2020 op 45-jarige leeftijd voor euthanasie, omdat haar psychisch lijden niet te verlichten was. Het boek belicht de complexiteit van euthanasie bij psychisch lijden, een relatief onbekend terrein, vooral bij mensen met autisme. Het biedt herkenning en erkenning voor mensen in vergelijkbare situaties en geeft inzicht aan familieleden, psychiaters, hulpverleners en andere geïnteresseerden in de impact van psychisch lijden. Helder en invoelend geschreven, met afbeeldingen van dagboekpassages. Met portret, illustraties en foto in zwart-wit. Anke van Wijk is autismeconsulent-logopedist en was deel van het begeleidend team van Cathelijn.
Nederlands | 9789493127487 | 120 pagina's
| Titel | Ik wil echt zo graag dood : Cathelijn had autisme, ze kreeg euthanasie omdat het leven voor haar te zwaar was : haar dagboeken vertellen haar verhaal |
| Auteur | Anke van Wijk |
| Type materiaal | Boek |
| Uitgave | Utrecht De Graaff, [2025] |
| Overige gegevens | 120 pagina's - illustraties - 22 cm |
| Annotatie | Met literatuuropgave |
| ISBN | 9789493127487 |
| PPN | 451113195 |
| Rubriekscode | 418.7 |
| Taal | Nederlands |
| Onderwerp algemeen | Euthanasie ; Autisme |
| PIM Rubriek | |
| PIM Trefwoord | Euthanasie |