A A A
Vertaal website
Windhandel
Boek

Windhandel ooggetuigen van vijfhonderd jaar speculatie, euforie en verlies op de internationale beurzen ([2025])/ Maarten Biermans

Beschrijving van periodes uit de geschiedenis waarin financiële speculatie leidde tot snelle winstverwachtingen en plotselinge beurscrashes, met ingrijpende economische gevolgen en persoonlijke financiële problemen voor veel betrokkenen. Met afbeeldingen in zwart-wit.

Aanwezigheid

Recensie

Een verzameling verhalen over historische beurscrashes en de maatschappelijke en individuele gevolgen van economische speculatie. Aan de hand van ooggetuigenverslagen beschrijft Maarten Biermans historische financiële crashes, waaronder het einde van de tulpenmanie in 1637, de Amerikaanse goudcrisis op Zwarte Vrijdag in 1869 en de grote beurscrash van 1929. Ook recente gebeurtenissen zoals Zwarte Maandag in 1987, de internetbubbel van 2000 en de kredietcrisis van 2007 komen aan bod. Daarnaast wordt de volatiliteit van moderne fenomenen zoals bitcoin besproken. De ooggetuigenverslagen illustreren de dunne scheidslijn tussen winst en verlies, met zowel veel welvaart als verwoeste levens als resultaat. In informatieve en onderhoudende stijl geschreven. Met illustraties en foto?s in zwart-wit. Geschikt voor een brede tot geoefende lezersgroep. Maarten Biermans (1974) doceert duurzame financiering aan de Universiteit van Amsterdam en was in het verleden werkzaam in het bankwezen. Begin 2024 publiceerde hij samen met Barbara Baarsma ?Duurzame financiering?.

Specificaties

Nederlands | 9789021498065 | 288 pagina's

Titel Windhandel : ooggetuigen van vijfhonderd jaar speculatie, euforie en verlies op de internationale beurzen
Auteur Maarten Biermans
Type materiaal Boek
Uitgave Amsterdam Querido Facto, [2025]
Overige gegevens 288 pagina's - illustraties - 22 cm
Annotatie Met literatuuropgave
ISBN 9789021498065
PPN 443130000
Taal Nederlands
Onderwerp algemeen Financiële crises ; Geschiedenis