A A A
Vertaal website
Cleopatra
Boek

Cleopatra (februari 2026)/ Saara El-Arifi, vertaling [uit het Engels] Roos Griffioen ; illustraties binnenwerk: Sophie Dunster

De Egyptische koningin vertelt haar eigen verhaal, los van de kritiek en meningen die aan haar zijn opgedragen door de geschiedenis heen. Met zwart-witillustraties.

Recensie

Een historische romantasy over Cleopatra VII. Egyptische koningin Cleopatra VII Philopator werd door de geschiedenis heen verschillende dingen genoemd; een verleidster, een heks of wreed. Ook wilde men niet geloven dat een vrouw machtig kon zijn en dat ze niet zou kunnen heersen. Cleopatra vertelt in dit boek haar eigen verhaal, zonder dat iemand haar het zwijgen op kan leggen, zoals ze wilde dat ze gezien werd. De historische fictie wordt hier en daar verweven met bovennatuurlijke elementen uit de Egyptische mythologie. Beeldend, vlot en zeer toegankelijk geschreven, met passages waarin de lezer direct wordt aangesproken. Met zwart-witillustraties. Het boek bevat expliciete geweldsscènes. Saara El-Arifi is een Britse schrijver van historische fictie en fantasy. Ze schreef een klein aantal boeken, waaronder 'Faebound'* (2025) en 'Cursebound'** (2025).

Specificaties

Nederlands | 9789402719673 | 384 pagina's

Titel Cleopatra
Auteur Saara El-Arifi
Secundaire auteur Roos Griffioen ; Sophie Dunster
Type materiaal Boek
Editie Eerste druk;
Uitgave Amsterdam HarperCollins, februari 2026
Overige gegevens 384 pagina's - illustraties - 22 cm
Annotatie Met literatuuropgave - Vertaling van: Cleopatra. - London : The Borough Press, (c)2026
ISBN 9789402719673
PPN 456225994
Genre historische roman - science-fiction
Thematrefwoord Cleopatra VII Philopator
Taal Nederlands