A A A
Vertaal website
Mijn familie komt uit Oekraïne
Boek

Mijn familie komt uit Oekraïne ([2026])/ geschreven door: Marja Baeten, getekend door: Olesia Sekeresh ; onder redactie van Elsbeth Witt

Yvan (10), een Oekraïense vluchteling, deelt herinneringen aan zijn thuisland: over de bergen, school en de taal. Met kleurenfoto's en -illustraties. Vanaf ca. 7 jaar.

Aanwezigheid

Recensie

Een informatief kinderboekje (23 blz.) met weetjes over Oekraïne. Yvan (10), een jongen die uit Oekraïne naar Nederland is gevlucht vanwege de oorlog, beschrijft zijn ervaringen en herinneringen aan zijn thuisland. Hij vertelt over het uitzicht vanuit zijn slaapkamer op de Karpaten, een bergketen waar beren leven. Daarnaast deelt hij zijn ervaringen op school in Oekraïne, waar de dag begint met een gezamenlijk ontbijt en waar andere letters worden geleerd dan in Nederland. Het boek biedt een inkijkje in de aanpassingen die Yvan moet maken in zijn nieuwe omgeving en de verschillen tussen de twee landen. Leerzaam, duidelijk en vriendelijk geschreven, met een verklarende woordenlijst en lees- en kijktips achterin het boek. Met kleurenfoto's en -illustraties. Vanaf ca. 7 jaar. Marja Baeten is een bekende Nederlandse jeugdauteur. Dit boek maakt deel uit van de serie 'Mini informatie'.

Specificaties

Nederlands | 9789464394962 | 23 pagina's

Titel Mijn familie komt uit Oekraïne
Auteur Marja Baeten Olesia Sekeresh ; Elsbeth Witt
Secundaire auteur Olesia Sekeresh ; Elsbeth Witt
Type materiaal Boek
Uitgave Etten-Leur Documentatiecentrum, [2026]
Overige gegevens 23 pagina's - gekleurde illustraties, kaarten - 24 cm
Annotatie Met literatuuropgave
ISBN 9789464394962
PPN 454861842
Rubriekscode Oekraïne 991
Taal Nederlands
Onderwerp algemeen Oekraïne
PIM Rubriek Landen en Volken
PIM Trefwoord Oekraïne

Relaties/Serie

Mini informatie
Boek

Mini informatie (1977-...)

vol. reeks N34-1, 533
Uitgeleend