A A A
Vertaal website
Vier helden
Boek

Vier helden Aias, Herakles, Elektra, Filoktetes ([2026])/ Sofokles, vertaald [uit het Klassiek-Grieks] en toegelicht door Patrick Lateur

Bundeling van drie tragedies van de Griekse toneelschrijver (496-406 v.Chr.): 'Aias', 'Meisjes van Trachis', 'Elektra' en 'Filoktetes'. Met uitgebreide aantekeningen en een verklarend opstel van de vertaler.

Aanwezigheid

Recensie

Een bundeling van vier Griekse tragedies van Sofokles over goddelijke orde, menselijke vrijheid, schuld en morele kracht. De stukken 'Aias' en 'Filoktetes' spelen zich af rond de Trojaanse oorlog, waarbij Aias worstelt met gekrenkte eer en Filoktetes met verlatenheid en verzoening. 'Elektra' grijpt terug op de Mykeense mythen rond Agamemnon en Klytaemnestra, terwijl 'Meisjes van Trachis' het tragische einde van Herakles en Deïaneira beschrijft. Deze nieuwe vertaling biedt een frisse kijk op Sofokles' blijvende inzicht in de menselijke tragiek. In statige, lyrische taal en in versvorm geschreven, vertaald en toegelicht door Patrick Lateur. Enkel geschikt voor literaire lezers en liefhebbers van toneelteksten. Sofokles (496-406 v.Chr.) was een van de drie grote Griekse tragediedichters, naast Euripides en Aeschylus. Patrick Lateur (1949) is dichter, vertaler en essayist. Hij vertaalde o.a. de 'Ilias', waarvoor hij de Cultuurprijs van de Vlaamse Gemeenschap voor Letteren ontving. 'Vier helden' vormt een tweeluik met de uitgave 'Oidipous en Antigone'* (2024).

Specificaties

Nederlands | 9789463403887 | 349 pagina's

Titel Vier helden : Aias, Herakles, Elektra, Filoktetes
Auteur Sophocles Patrick Lateur
Secundaire auteur Patrick Lateur
Type materiaal Boek
Uitgave Eindhoven Damon, [2026]
Overige gegevens 349 pagina's - 24 cm
Annotatie Met literatuuropgave, register
ISBN 9789463403887
PPN 456063595
Rubriekscode Grieks 882
Taal Nederlands
Onderwerp algemeen Treurspelen
PIM Rubriek Theater en Film
PIM Trefwoord Treurspelen