Persoonlijke verhalen van een in Congo-Brazzaville geboren en naar België gevluchte man over zijn parcours van pleintjes en bendes naar jeugdwerk en activisme.
Een autobiografisch relaas van een naar België gevluchte Congolese man over hoe zijn bestaan zich ontwikkelde van buiten rondhangen naar dat van activist en jeugdwerker. Geboren in Brazzaville en als kind gevlucht naar België, kende Moussa Don Pandzou een woelige jeugd met straatcultuur, bendes en politie. Een verblijf op internaat betekende een keerpunt. Hij groeide uit van arbeiderszoon tot jeugdwerker, activist en politiek adviseur, zonder ooit zijn afkomst los te laten. In dit boek deelt hij zijn verhaal, een perspectief dat binnen de Nederlandstalige literatuur vaak ongehoord blijft. Vlot, persoonlijk en verhalend geschreven. Met een zwart-witillustratie. Geschikt voor een brede tot geoefende lezersgroep. Moussa Don Pandzou is een Congolees-Belgische auteur, activist en reportagemaker. Hij publiceerde eerder 'Yaya na Leki', samen met Lieven Miguel Kandola.
Nederlands | 9789462675896 | 157 pagina's
| Titel | Kind van de vier seizoenen |
| Auteur | Moussa Don Pandzou David Katshiunga |
| Secundaire auteur | David Katshiunga |
| Type materiaal | Boek |
| Uitgave | Berchem EPO, [2026] |
| Overige gegevens | 157 pagina's - illustratie - 20 cm |
| ISBN | 9789462675896 |
| PPN | 460806025 |
| Rubriekscode | 313.2 |
| Taal | Nederlands |
| Onderwerp algemeen | Vluchtelingen ; België ; Verhalen ; Congo-Brazzaville ; Identiteit ; Vluchtelingen; België; Verhalen ; Congo-Brazzaville; Verhalen ; Identiteit; Verhalen |
| PIM Rubriek | |
| PIM Trefwoord | Vluchtelingen |