Verzameling gedichten uit de landelijke dichtwedstrijd Doe Maar Dicht Maar 2025-2026, geschreven door middelbare scholieren van twaalf tot negentien jaar. Met illustraties in blauwtinten. Vanaf ca. 12 jaar.
Een verzameling van honderd gedichten geschreven door scholieren van twaalf tot negentien jaar voor de nationale dichtwedstrijd Doe Maar Dicht Maar 2026. Uit duizenden inzendingen heeft een jury, bestaande uit onder andere Yentl van Stokkum en Pim Lammers, de honderd mooiste gedichten geselecteerd. De gedichten zijn opgenomen op volgorde van de leeftijd van de auteur en sluiten aan bij de belevingswereld van tieners. Onderwerpen variëren van alledaags, zoals tegen de wind in naar school moeten fietsen en plezier maken op het sportveld, tot persoonlijk, zoals een scheiding van ouders, verliefdheid of overleden familieleden, en maatschappelijk, zoals oorlogen en homofobie. Voorin is een kort juryrapport opgenomen. Afwisselend gevoelig, indringend, of juist met humor geschreven. Met fraaie tekeningen in blauwe tinten. Vanaf ca. 12 jaar. Deze bundel bevat gedichten van o.a. Kasper de Vries, Ghazal Hassan, Tasneem Alkhaddam, Anne Boelens, Fabienne Farshchi, Tessa Hokke, Philippina Leitner de Jong, Fez Maat, Lucas Nijhove en Sanne-Lise van der Ree Doolaard.
Nederlands | 9789079974313 | 119 pagina's
| Titel | Jongerenpoëzie 2026 : de honderd mooiste gedichten van Doe Maar Dicht Maar 2025-2026 |
| Uniforme titel | Doe maar dicht maar 2026 |
| Auteur | Joshua Dsouza ; Inge Kappert |
| Secundaire auteur | Joshua Dsouza ; Inge Kappert |
| Type materiaal | Boek |
| Uitgave | Groningen Stichting Poëziepaleis, [2026] |
| Overige gegevens | 119 pagina's - gekleurde illustraties - 20 cm |
| Annotatie | Illustraties: Joshua Dsouza [en 5 anderen] - Rugtitel: Doe maar dicht maar 2026 - Titelblad vermeldt: 40e editie - Met register |
| ISBN | 9789079974313 |
| PPN | 460240633 |
| Rubriekscode | Nederlands 876 |
| Taal | Nederlands |
| PIM Rubriek | |
| PIM Trefwoord | Bloemlezingen |