Er kunnen momenteel problemen zijn met de mobiele Rozet-app: onze leverancier werkt aan een oplossing.
A A A
Vertaal website
Autisme en Asperger-syndroom
Boek

Autisme en Asperger-syndroom de stand van zaken (cop. 2009)/ Simon Baron-Cohen, [vert. uit het Engels: Marijke van der Horst]

Recensie

In dit boek komt het Aspergersyndroom uitvoerig aan de orde samen met wat men vroeger het 'klassieke autisme' noemde. De auteur begint zijn boek met twee cases; de ene bespreekt de verstandelijke beperking van een jongere met het klassieke syndroom, daarnaast wordt de casus van een kind met het Aspergersyndroom behandeld. De lezer ontdekt een aantal verschillen tussen beide beelden. Baron-Cohen geeft een meer complete psychologisch theorie over wat we hedentendage het autismespectrum noemen. Hij tracht alle elementen van condities binnen het autismespectrum in een samenhangend psychologisch model samen te vatten. Hij noemt dit het ES-model, een afkorting van twee behandelingsmogelijkheden: het empathiseren (invoelend beschrijven) en het systematiseren (de onderlinge samenhang van symptomen beschrijven en verklaren). Bovendien bevat zijn model ook de actuele stand van het onderzoek, met een overzicht van de vijf belangrijkste, gangbare theorieën over autisme. Een actueel, goed leesbaar studieboek voor professionals en ook ouders. Met een beknopte literatuuropgave en verwijzingen naar adressen en websites.

Specificaties

Nederlands | 9789057122835

Titel Autisme en Asperger-syndroom : de stand van zaken
Auteur Simon Baron-Cohen
Secundaire auteur Marijke van der Horst
Type materiaal Boek
Uitgave Amsterdam Nieuwezijds, cop. 2009
Overige gegevens 191 p - ill - 22 cm
Annotatie Met index, lit. opg - Vert. van: Autism and Asperger syndrome. - Oxford [etc.]: Oxford University Press, 2008. - (The Facts)
ISBN 9789057122835
PPN 317871226
Rubriekscode 462.4
Taal Nederlands
Onderwerp algemeen Syndroom van Asperger
PIM Rubriek Lichaam en Gezondheid
PIM Trefwoord Autisme