In een wereld die almaar sneller doordraait, raken we vaak verstrikt in ons hoofd. We analyseren eindeloos wat geweest is, piekeren over wat nu speelt en maken ons zorgen over wat nog moet komen. Zo zoeken we houvast in situaties waarin we ons machteloos voelen. We bedenken talloze scenario's, herkauwen gesprekken en gebeurtenissen, alles om maar voorbereid te zijn. Maar dat voortdurende denken heeft een prijs. Het verbreekt de verbinding met ons lichaam. We missen de signalen die het ons geeft, waardoor ons zenuwstelsel uit balans raakt en het evenwicht tussen lichaam en geest verdwijnt. Dit boek is er voor iedereen die zich soms gevangen voelt in zijn gedachten. Kristien Wollants biedt herkenbare verhalen, heldere uitleg en concrete oefeningen die helpen om opnieuw contact te maken met je lichaam. Ze toont hoe je je zenuwstelsel kunt begrijpen en ondersteunen, waarom overdenken vaak een vorm van zelfbescherming is, en hoe je je grenzen leert herkennen - zeker als je de neiging hebt om steeds voor anderen te zorgen. Herontdek rust, evenwicht en de kracht van verbinding tussen hoofd en lichaam.Gids voor het stoppen met piekeren, met oefeningen voor het herstellen van de verbinding tussen hoofd en lichaam.
Ben je vaak angstig of pieker je veel? En probeer je daardoor aangstige situaties te vermijden? Lees hoe je via deze methode je minder snel zorgen maakt. Met veel tekenopdrachten en zwart-wittekeningen. Onder begeleiding vanaf ca. 7 t/m 11 jaar.
Uitleg over hoe je piekeren - het negatief problematiseren - kunt ombuigen naar een constructieve, probleemoplossende manier van denken en handelen.
Zelfhulpgids voor het herkennen en verhelpen van piekergedrag, het eindeloos herkauwen van negatieve gedachten.
Verslag van wat de auteur heeft ondernomen om zijn dwangneurotische neiging tot piekeren/tobben te overwinnen c.q. los te laten en het verbeteren van slaappatronen.
Praktische gids voor het leren omgaan met zorgelijke gedachten en gevoelens.
Zelfhulpgids.
Zelfhulpgids met uitleg over hoe piekeren werkt, en hoe piekergedachten omgebogen kunnen worden naar een constructieve, probleemoplossende manier van denken en handelen.
Van piekeren word je erg moe en vaak lost het niets op. Waarom piekeren mensen en wat kun je eraan doen? Klein boekje met enkele kleurenillustraties. Vanaf ca. 15 jaar.
Klik hier om cookies te accepteren zodat de vertaalmodule kan worden geladen. Het kan zijn dat je de pagina moet herladen.