Roman over een jonge Vlaardingse matroos die, ondanks veel spot en tegenwerking zijn vooruitstrevende ideeën over de haringvangst weet te verwezenlijken, waardoor hij snel promotie kan maken.Met vervolg: Laat mij maar zwerven. - Fenand van den Oever is pseud. van J. Kolkman.
In de winter van 1849 gaan een visser en zijn twee zonen via wakken vissen in de bevroren Zuiderzee; als er plotseling dooi intreedt, drijven ze af op een ijsschots. Vanaf ca. 10 jaar.
Korte verhalen over Antilliaanse vissers.
Levensverhalen van Vlaamse vissersvrouwen van verschillende leeftijd.
De Katwijkse Leen van Beelen leert het vissersleven grondig kennen en wordt stuurman bij de kabeljauwvisserij. Zijn eerste reis op de grote vaart wordt echter een gevaarlijk avontuur.
Klik hier om cookies te accepteren zodat de vertaalmodule kan worden geladen. Het kan zijn dat je de pagina moet herladen.