De Amerikaanse pianist Daniel Blumenthal nam dit compleet Franse programma eind jaren 80 op in de Hilversumse VARA-studio's. Het betreft alle 'mini-sonates' uit de eerste jaren van de 20ste eeuw, een bijzonder rijke tijd in de Franse muziek. Ingeklemd tussen werken van Satie en Ravel, componisten die eenieder wel zal kennen, vestigt de pianist onze aandacht op minder bekende tot vrij obscure toondichters: Alexandre Tansman, Georges Auric, Reynaldo Hahn, Charles Koechlin en Albert Roussel.
"De half Frans, half Zuid-Amerikaanse Reynaldo Hahn was de geliefde van Marcel Proust en componeerde liederen en operettes. Op deze CD van de alt Marie-Nicole Lemieux vormt hij de rode draad, naast werk van Hahns iets oudere tijdgenoten Ernest Chausson en Claude Debussy en zeven liederen van de Roemeen Georges Enescu. Chausson en Debussy zijn hiervan veruit de begaafdsten. Chaussons verklanking van ,,L'Albatros', van Baudelaire is een wonder van geniale eenvoud, vol verrassende wendingen. In de drie Verlaine-liederen van Debussy horen we dezelfde mysterieuze harmonieën als in zijn Pelléas. Toch heeft ook Hahn een eigen stem. Zijn Five little songs op gedichten van R.L. Stevenson zijn sfeervol, en in À Chloris speelt hij vermakelijk met de stijl van Bach. Marie-Nicole Lemieux, die laatstelijk een indrukwekkende carrière heeft uitgebouwd, zingt hier met veel gevoel voor het Franse repertoire, terwijl pianist Daniel Blumenthal haar meer dan adequaat begeleidt." (De Standaard; klik op link voor complete tekst)
Klik hier om cookies te accepteren zodat de vertaalmodule kan worden geladen. Het kan zijn dat je de pagina moet herladen.