Bart Schneemann speelde onder meer in het Rotterdams Philharmonisch Orkest en het Nederlands Blazers Ensemble. waarvan hij tevens artistiek leider is. "Onlangs verraste hij de internationale muziekwereld met een schitterende cd, It takes two. To tango, zou je dan zeggen, en inderdaad, samen met telkens andere duopartners pakt hij zowel de tango's van Gardel en Piazzolla als de muziek van Britten, Bartók en Andriessen aan. Verbazingwekkend is zijn stijlgevoeligheid voor zowel de tango nuevo als de tango clasico, gecombineerd met een perfecte techniek in het hedendaagse repertoire. Voor Schneemann en zijn kompanen kan het allemaal: de dwarsigheid van Louis Andriessen in Vergeet me niet - waarin hij met zijn linkerhand hobo speelt en met zijn rechter piano - en de prachtige duetten van Bartók met Jan Rokyta op de cimbalon. Schneemann is een eigenwijs musicus wiens confrontaties je móet gehoord hebben". (designer.be, 2004).
Opname: 2008
Grotendeels gevuld met uitvoeringen door Bart Schneemann, o.a. bekend van het Nederlands Blazers Ensemble. CD1 bevat werken voor hobo en piano van Saint-Saëns. Op CD2 zijn ook andere hoboïsten te horen in concerten uit zowel de barok als de klassieke stijlperiode. De titel is dus nogal misleidend.
Klik hier om cookies te accepteren zodat de vertaalmodule kan worden geladen. Het kan zijn dat je de pagina moet herladen.