"Oude muziek door muzikanten van nu, dat is de insteek bij dit album van de sympathieke saxofonist Bertus Borgers. Samen met de jonge honden van The Young Retro’s wordt er een lekker funky geluid neergezet. De oude nummers zijn overgoten met een modern jasje, en klinken als nieuw. The Young Retro’s bestaan uit gitarist Gio Silwa, bassist Maurice Christian George en drummer Wouter Mollen. Negen nummers, geïnspireerd door de vrijheid die Borgers ervoer in de muziek die hij rond 1970 speelde en creëerde.Muzikaal steekt het allemaal erg goed in elkaar, en ook als zanger hoeft Borgers zich nergens voor te schamen. Het geheel zorgt voor een feestje van helaas slechts negen nummers. Maar wel negen nummers die absoluut de moeite waard waren, lang geleden. En nu weer de moeite waard zijn om beluisterd te worden, in hun nieuwe jasje." (Rockportaal)
Op deze editie van de Golden Years Of Dutch Pop Music staat de carrière van saxofonist/zanger Bertus Borgers centraal. Het grootste deel van deze 2CD wordt, uiteraard, in beslag genomen door Sweet d'Buster. Alle singles en diverse tracks van alle albums zijn hier terug te vinden. Inclusief twee keer het nummer "Still Believe" dat Borgers ook speelde met Herman Brood (en in die versie een grote hit werd). Borgers brak begin jaren 70 door met de Eindhovense band Mr. Albert Show. Zes tracks zijn hier te horen met de grote hit "Wild Sensation" uit 1970. Borgers maakte samen met Robert Jan Stips korte tijd deel uit van Golden Earring. Dat leidde in 1976 tot het project "Stars And Stips" waarvan de enige single hier is terug te vinden. Het album wordt afgesloten met twee solo tracks van Bertus Borgers. (GT, Muziekbank)
Band rond saxofonist/zanger Borgers, die met deze band groovy rhythm & blues-beïnvloede muziek maakt die vaak in de lijn ligt van de stijl van zijn oude band Sweet d' Buster. Diverse nummers van die band, waaronder het klassieke "Still Believe", ontbreken dan ook niet op de setlist van dit live-optreden. Drie fantastische zangeressen verzorgen gastvocalen: de soulzangeressen Mildred Douglas en Julya Lo'Ko en de enige echte Nederlandse bluesdiva Tineke Schoemaker (van Barrelhouse).
Het album telt drie oude Sweet D’Buster songs (Stir Up The Fire, Bread en Still Believe) aangevuld met twee b-kantjes van oude singles (Nightcat en Look In The Eye) en de twee nooit eerder uitgebrachte nummers Bidonville en Spiral Of Violence. Samen met The Young Retro’s schreef Bertus ook drie nieuwe nummers, waaronder Better Look Out For Bertho en Stay Close. De klassieker Still Believe, vooral bekend van Herman Brood, maar (mede-)geschreven door Borgers, is in een geheel nieuw jasje gestoken. In het lekker stuiterend funkrockende We’re Done With Party Time leeft de band zich met hoorbaar plezier uit. De bandnaam zegt het al een beetje: vernieuwing is niet direct hun oogmerk. Spelen kunnen deze mannen als de besten en de songs staan daardoor als een huis. Zang, riffs, solo’s en ritmes knallen dat het een aard heeft en –niet onbelangrijk- Borgers is een goede leadzanger. Gitarist Gio Sliwa laat flink van zich horen met zijn gloedvolle Hendrix/SRV-achtige solo’s en puntige ritmegitaarspel. (WIM)
De geschiedenis van de muzikale Brabantse familie Borgers vanaf het einde van de Tweede Wereldoorlog verteld door Bertus Borgers, de oudste van 9 kinderen.. - Bertus Borgers, oudste van 9 kinderen, vertelt het verhaal van zijn muzikale familie, gei?llustreerd met heel veel, vaak paginagrote foto's.
Herinneringen van saxofonist Bertus Borgers (1947-) aan zijn vriend Herman Brood (1946-2001).
Klik hier om cookies te accepteren zodat de vertaalmodule kan worden geladen. Het kan zijn dat je de pagina moet herladen.