Let op | tijdens de feestdagen zijn er aangepaste openingstijden
Meer informatie
A A A
Vertaal website
10 resultaten
Sorteren op:
Ales bij het vuur
Boek

Ales bij het vuur ([2025])

Een vrouw denkt terug aan de dag dat haar man in een roeiboot stapte en verdween. Haar herinneringen ontvouwen zich verder de geschiedenis in, vijf generaties terug, waarna het verleden en het heden samen lijken te smelten.

Uitgeleend tot: 02/03/2026
Jon Fosse
Ochtend en avond
Boek

Ochtend en avond roman (2024)

Op een dag loopt alles anders in het leven van een oude Noorse visser.

Beschikbaar | klik hier om de beschikbaarheid te bekijken
Jon Fosse
Een schitterend wit
Boek

Een schitterend wit een vertelling (2023)

Een man rijdt in zijn auto zonder te weten waar hij heen gaat, slaat linksaf en rechtsaf en komt vast te zitten. Het wordt donker en begint te sneeuwen. In plaats van hulp te halen, loopt hij een pad in het bos af, wetend dat het dwaas is om te doen.

Uitgeleend
Jon Fosse
De andere naam
Boek

De andere naam Septologie I-II (2019)

Verteller Asle is een weduwnaar die in Bjørgvin woont; daar woont nog een Asle, zijn dubbelganger, waarmee twee versies van dezelfde man en hetzelfde leven ontstaan.

Beschikbaar | klik hier om de beschikbaarheid te bekijken
Jon Fosse
Een nieuwe naam
Boek

Een nieuwe naam Septologie VI-VII (2022)

Kunstschilder en weduwnaar Asle overdenkt in de drie dagen voor kerst het heden, zijn jeugd en zijn carrière.

Beschikbaar | klik hier om de beschikbaarheid te bekijken
Jon Fosse
Melancholie I
Boek

Melancholie I (2018)

De Noorse landschapsschilder Lars Hertervig (1830-1902) lijdt tijdens zijn studie in Düsseldorf onder hevige emoties en hallucinaties die zijn leven en zijn kunst tekenen.

Beschikbaar | klik hier om de beschikbaarheid te bekijken
Jon Fosse
Ik is een ander
Boek

Ik is een ander Septologie III-V (2021)

Twee jonge kunstenaars, die beiden Alse heten, zijn zich nog aan het vormen en gaan naar dezelfde kunstschool.

Beschikbaar | klik hier om de beschikbaarheid te bekijken
Jon Fosse
Melancholie II
Boek

Melancholie II (2020)

Melancholie II speelt zich af in 1902, op de dag van de dood van Lars Hertervig. Het verhaal wordt verteld vanuit het perspectief van zijn fictieve zus, Oline, die haar leven voortzet in de afwezigheid van haar geliefde, excentrieke broer. Ze herinnert zich hun jeugd met een dominante vader en haar fanatiek schilderende broer, die altijd aan het vechten was tegen de gedachte dat hij niet deugde, zowel als kunstenaar en als mens. Melancholie II is het (ook los te lezen) vervolg op Melancholie I, de veelgeprezen roman over de Noorse kunstschilder Lars Hertervig. Bron: uitgeversinformatieGedetailleerde beschrijving van een dag uit het leven in 1902 van de aan ouderdomskwalen lijdende Oline, kort na de dood van haar broer, de Noorse landschapsschilder Lars Hertervig (1830-1902).

Beschikbaar | klik hier om de beschikbaarheid te bekijken
Jon Fosse
Slapeloos
Boek

Slapeloos (cop. 2010)

Twee jongeren zoeken in een Noorse kustplaats naar onderdak.

Beschikbaar | klik hier om de beschikbaarheid te bekijken
Jon Fosse
Vaim
Boek

Vaim (2025)

Een man wordt in de stad opgelicht door een verkoopster. Terwijl hij per boot terugkeert naar zijn geboortedorp, komt hij zijn jeugdliefde tegen, die weg is bij haar man en ook naar het dorp terug wil.

In bestelling
Jon Fosse