"Een markant figuur was Oswald von Wolkenstein (ca. 1376-1445) zeker. Hij was kasteelheer in Tirol, diplomaat en ridder en reisde naar het Heilige Land. O ja: hij was ook dichter en musicus. Zijn oeuvre omvat circa 130 liederen, waarbij deze CD zich toelegt op de exemplaren die tot nu toe niet of nauwelijks werden uitgevoerd vanwege problemen met de interpretatie van de notatie of veronderstelde ontoegankelijkheid van de muziek. Daarbij zijn sommige liederen pittig om uit te voeren: voor solostem, lang, ritmisch complex én a capella. En dit alles op Oswalds favoriete thema's: reizen, God en seks. Voeg daarbij een bont gezelschap aan begeleidende instrumenten en je hebt een veelzijdige, kleurrijke CD. Met koehoorn, draailier, harp, ratel, doedelzak, luit en fluit. Ensemble Leones (3 vrouwen, 2 mannen) voert alles mooi uit. je waant je in de vroege Renaissance, waarin het geluid van de Middeleeuwen nog na-ijlt. Heel onderhoudend met zijn vaak spannende samenklanken." (Frank Pothoven, Luister; 4 uit 5 sterren)
In de eerste seconden van deze cd lijkt het of we een verkeerde cd hebben opgezet: eerst klinkt het als elektronische muziek, dan blijken we een mondharp te horen; pas bij de zang klopt het beeld weer, enigszins. Eigenzinnige elementen als het gebruik van deze mondharp zijn soms wat storend, maar dit is toch een prachtige cd, waar de kunst van Oswald von Wolkenstein met verve voor het voetlicht wordt gebracht. Dat improvisatie een belangrijke rol in deze uitvoeringen speelt, wordt ook verdedigd. Wat voor effect dat kan hebben op het klinkende resultaat wordt direct duidelijk als je andere uitvoeringen naast deze nieuwe houdt. Wat ook duidelijk wordt, is de muzikaliteit en warmbloedige levendigheid van de musici op deze cd. De uitvoeringen zijn met een bourgondisch enthousiasme gebracht, vooral tenor Hermann Oswald (sic) leeft zich aanstekelijk uit.(muziekweb.nl)
Opname: 2009
Opname: 2007
Klik hier om cookies te accepteren zodat de vertaalmodule kan worden geladen. Het kan zijn dat je de pagina moet herladen.