Let op | tijdens de feestdagen zijn er aangepaste openingstijden
Meer informatie
A A A
Vertaal website
18 resultaten
Sorteren op:
Granida
Boek

Granida spel (cop. 1998)

Geannoteerde uitgave van het herdersspel van de Nederlandse schrijver (1581-1647).

Uitgeleend
P.C. Hooft
Onder de groene Linde
Boek

Onder de groene Linde = Under the green linden : 163 dutch ballads from the oral tradition 163 verhalende liederen uit de mondelinge overlevering (2008)

Beschikbaar | klik hier om de beschikbaarheid te bekijken
Liederen
Boek

Liederen (2009)

Beschikbaar | klik hier om de beschikbaarheid te bekijken
Hadewijch
Cantiones natalitiae
CD

Cantiones natalitiae Kerst in de tijd van Rubens (2010)

Opname: 1995

Uitgeleend
De vrede van Utrecht (1713)
CD

De vrede van Utrecht (1713) (2014)

"De Spaanse Successieoorlog (1700-1714) leverde talloze veldslagen en belegeringen in Europa op waarbij Frankrijk en Sperhandelingstafel in Utrecht wat uitmondde in de Vrede van Utrecht. Louis Peter Grijp hoogleraar liedcultuur en artistiek leider van Camerata Trajectina (Utrechts Muziekgezelschap) heeft een groot aantal liederen en muziek uit deze periode gevonden. Dit mondt uit in 34 liederen en marsen die werden gebruikt bij het vieren van feest of een gedenkwaardig moment. Onooglijke liedjes worden omgevormd tot dansen of triomfmarsen. Een fraai gedocumenteerd boekwerk vertelt over deze periode. Elk lied of mars wordt voorzien van interessante achtergrond informatie. Kortom een prachtig document om het belang van de Vrede van Utrecht te duiden. Ook al kwam de Republiek er bekaaid van af. Het vredesverdrag werd als een groot succes gevierd!" (Wil Zenhorst, Platomania)

Uitgeleend
De kist van Pierlala
Bladmuziek

De kist van Pierlala straatliederen uit het geheugen van Nederland (2006)

Beschikbaar | klik hier om de beschikbaarheid te bekijken
Een muziekgeschiedenis der Nederlanden
Boek

Een muziekgeschiedenis der Nederlanden (cop. 2001)

Beschikbaar | klik hier om de beschikbaarheid te bekijken
Louis Peter Grijp
Wilhelmus en de anderen
Boek

Wilhelmus en de anderen Nederlandse liedjes 1500-1700. [Leerlingenboek] (2000)

Teksten van, informatie over en uitvoering (op cd) van 21 Nederlandse liedjes uit de 16e en 17e eeuw.

Beschikbaar | klik hier om de beschikbaarheid te bekijken
Marijke Barend-van Haeften
De zeven zonden van Jeroen Bosch
CD

De zeven zonden van Jeroen Bosch (2011)

De CD bevat de muziek voor de theaterproductie rond Jeroen Bosch (ca.14571516) die op DVD is bijgevoegd. Bosch was een wereldberoemd schilder van allerlei psychedelisch ogende duivels en demonen. Uitgangspunt was het aan Bosch toegeschreven 'De Zeven Hoofdzonden', het paneel dat bij niemand minder dan koning Filips II van Spanje in de slaapkamer hing. Meest opvallende deelnemer aan het Jeroen Bosch-project was de toenmalige Dichter des Vaderlands Gerrit Komrij. Hij voorzag iedere hoofdzonde van een gedicht, en in track 20 geeft zijn karakteristieke preekstoeltimbre stem aan de Dood. In de daarop volgende Helledans parodieert Louis Peter Grijp het kerkelijke contrapunt door de consonanten in te ruilen voor dissonanten. De cd bevat echter ook vromere zaken, dankzij de nalatenschap van Petrus Alamire. Deze vermaarde muziekkopiist was, net als Jeroen Bosch, gelieerd aan de Bossche Zwanenbroederschap. Aan diens fraaie koorboeken ontleende Camerata Trajectina een hemels Mariamotet van Jean Mouton. (HJ, Muziekweb)

Uitgeleend
Nationale hymnen
Boek

Nationale hymnen het Wilhelmus en zijn buren (cop. 1998)

Informatie in woord en beeld over de volksliederen van Nederland, België, Frankrijk, Duitsland en Engeland.

Beschikbaar | klik hier om de beschikbaarheid te bekijken
Doe maar normaal : de ontwikkeling van dialectmuziek in de Achterhoek
Artikel (krant/tijdschrift/boek)

Doe maar normaal : de ontwikkeling van dialectmuziek in de Achterhoek

In : Gelderland 1900-2000, p. 449-453

Ter inzage
Louis Peter Grijp
Een muziekgeschiedenis der Nederlanden
Boek

Een muziekgeschiedenis der Nederlanden een vervolg : 2000-2005 (cop. 2006)

Uitgeleend