A A A
Vertaal website
4 resultaten
Sorteren op:
Op de trappen van Odessa
Boek

Op de trappen van Odessa roman buffo (2026)

In de jaren twintig balanceert een jonge, bezeten Russische filmmaker tussen idealisme en politieke druk. Hij bespeelt zijn familie, collega's, vrouwen en acteurs zoals hij in zijn werk de emoties van de kijker manipuleert. Voor zijn verlangen naar erkenning betaalt hij een hoge prijs.

Uitgeleend tot: 20/10/2026
Guzel Jachina
Wolgakinderen
Boek

Wolgakinderen (2020)

Een dorpsonderwijzer gaat naar de overkant van de Wolga om een Duitse kolonistendochter te onderwijzen en in de periode van revolutie en hongersnood ruilt hij volkssprookjes voor melk met een communist.

Beschikbaar | klik hier om de beschikbaarheid te bekijken
Guzel Jachina
De trein naar Samarkand
Boek

De trein naar Samarkand (2022)

In 1923 reizen een treincommandant en een commissaris vanuit het aan hongersnood lijdende Wolgagebied naar het zuiden van de Sovjet-Unie met vijfhonderd ondervoede weeskinderen.

Beschikbaar | klik hier om de beschikbaarheid te bekijken
Guzel Jachina
Zulajka opent haar ogen
Boek

Zulajka opent haar ogen (2017)

Een jonge Tartaarse vrouw wordt in 1930 gedeporteerd naar Siberië, waar ze na een treinreis van een halfjaar met een handvol overlevenden in een gevangenenkamp aan allerlei ontberingen het hoofd moet zien te bieden.

Beschikbaar | klik hier om de beschikbaarheid te bekijken
Guzel Jachina