"Thijs Kuijken maakt als I Am Oak al vijftien jaar mooi verzorgde folkliedjes, die alle worden gedragen door zijn melancholieke, soms wat dromerige stem. Voor "Time Drifts", het eerste album met nieuw werk sinds "Osmosis" (2019), heeft hij de tijd genomen. De pandemie heeft zijn creativiteit aanvankelijk geremd, maar hem uiteindelijk nieuwe inzichten gegeven over liedjes schrijven. Zijn teksten zijn beschouwender van aard en zijn muziek is minder pastoraal gaan klinken. De piano, die zo bepalend was voor het geluid van "Osmosis", is vervangen door synths, en dat pakt eigenlijk uitstekend uit. Zeker in combinatie met de samenzang van Kuijken met Clasine Haringsma levert dat een ander, noem het rijker of in elk geval spannender geluid op. De archaïsche folk van weleer is naar dreampop verschoven, maar de ingetogen signatuur van "I Am Oak" blijft herkenbaar." (Volkskrant; 4 uit 5 sterren)
"Enkele jaren geleden overleed de vader van Thijs Kuijken (I Am Oak) op 57-jarige leeftijd aan kanker. Hij verwerkte het met het prachtige, diep-ontroerende album "Our Blood" Ik heb geprobeerd om er iets positiefs uit te halen." (bron: 3VOOR12) "Hij wendt het gegeven aan voor iets positiefs, want na de nacht komt ook weer een dag. Zijn mooie, zacht gezongen meerstemmige liedjes met orgel, gitaar en banjo klinken grotendeels vertrouwd kaal, traag en sober. "Volcano" en "Omen" verdienen weer een cultfilm, zoals met eerdere liedjes die op een verdwaalde Amerikaanse soundtrack terechtkwamen. Ze zouden goed tussen liedjes van Bon Iver en The Bony King passen. Een enkele keer klinkt hij ook voller, zoals op het eind van "Gold", als hij meer het podiumgeluid van zijn band als uitgangspunt lijkt te hebben genomen. IJzersterke terugkeer." (Willem Jongeneelen, Oor)
Klik hier om cookies te accepteren zodat de vertaalmodule kan worden geladen. Het kan zijn dat je de pagina moet herladen.