Tijdens de Tweede Wereldoorlog ondervindt Maarten dat de Duitse bezetting allerlei onplezierige zaken inhoudt.
Drie jongens maken tijdens de jaren 1914-1918 twee rampen mee in Nederland: de watersnoodramp aan de voormalige Zuiderzee en de grote veenbrand in Drente.
De 7-jarige Maarten maakt allerlei spannende belevenissen mee in de Tweede Wereldoorlog, van slootje springen tot in de rij staan voor eten.
Tijdens de Tweede Wereldoorlog haalt Maarten samen met zijn broers en vrienden allerlei kattekwaad uit.
Wanneer in de jaren dertig de werklozensteun wordt verminderd, komen veel mensen, ook in de Amsterdamse Jordaan, in opstand. Vanaf ca. 10 jaar.
In het laatste jaar van de Tweede Wereldoorlog maakt de 7-jarige Maarten veel ellende, angst en honger mee.
Klik hier om cookies te accepteren zodat de vertaalmodule kan worden geladen. Het kan zijn dat je de pagina moet herladen.