A A A
Vertaal website
8 resultaten
Sorteren op:
La confusion
CD

La confusion (2017)

"Negende album (sinds het debuut uit 1998) van het blinde echtpaar uit Mali. De twee werkten al eerder met Westerse producers, zoals Manu Chao en Damon Albarn, maar de iets minder bekendere Fransman Adrien Durand liet hen voor het eerst sinds lange tijd dichtbij hun roots blijven. Gasten komen vooral uit hun vaderland, met een hoofdrol voor kora-speler Djeli Moussa Diawara. De dansbaarheidsfactor is hoog, maar die komt nu niet uit de westerse dance-invloeden, maar vooral uit de riffs van Amadou, een groot gitaarspeler. Op de eerste helft van het album wordt vooral Frans gezongen, maar met name de Malinees volgezongen tweede helft maakt indruk. De 'call and response'-zang van Mariam en het dameskoortje brengt zowel artiest als luisteraar tot extase. Hoogtepunt "Mokou Mokou" kent een blues-ondertoon en laat de veelzijdigheid van het duo horen. Nu zonder grote namen laten Amadou & Mariam horen dat hun constante kwaliteit uit henzelf komt en niet afhankelijk is van anderen." (Jurgen Vreugdenhil, Platomania)

Uitgeleend
Welcome to Mali
CD

Welcome to Mali (2008)

Uitgeleend
Sou Ni Tilé
CD

Sou Ni Tilé (1998)

Het eerste album van Amadou & Mariam dat internationaal werd uitgebracht. De muziek die het duo maakt is een combinatie tussen traditionele Malinese muziek met rockgitaren, violen, Cubaanse trompetten, Colombiaanse trombones en Indiase tabla's. Zelf noemen ze hun stijl ook wel Afro-blues. Kenmerkend zijn Amadous 'klaterende' gitaargeluid en dansbare ritmes.

Uitgeleend
Folila
CD

Folila (2012)

Uitgeleend
Dimanche à Bamako
CD

Dimanche à Bamako (2005)

Uitgeleend
Paris Bamako
DVD muziek

Paris Bamako (2005)

Concertregistratie van Amadou & Mariam, opgenomen op 30 juni 2005 in La Goutte d'Or te Parijs. \n"Bevat een optreden in Parijs en meer zomerse live-nummers, tourimpressies, 4 videoclips en meer, plús een CD vol spetterende live-muziek. Het zingende blinde Malinese paar speelt een opwindende repertoire-selectie. Gesteund door een opzwepende djembé-roffelaar, een loeistrakke bassist en drummer én een ruige acid-toetsenman speelt gitarist Amadou zwaar funky blueslicks. Gastzanger is Salif Keita. Een fascinerende DVD, waarop ook van uitbundige West-Afrikaanse 'coleur locale' is te genieten." (PF, Oor)

Uitgeleend
Wati
CD

Wati (2002)

Vierde plaat van Malinees duo. Amadou zat ooit in de band van Salif Keita. Maken een mengvorm van blues, griotmuziek, worldbeat, funk en meer. Heerlijk lome, zwoele muziek in seventies-afropop-stijl. (naar RT, Oor)

Uitgeleend
Tje ni mousso
CD

Tje ni mousso (2006)

Uitgeleend