Bij ons kwam de altsaxofonist van fusionband Lost Tribe pas solo in beeld met twee sterke platen voor ACT in het begin van de 21ste eeuw, "South" en "Balance", maar dat waren niet z'n eerste albums als bandleider (zoals hier te lande even werd gedacht). Dit album, waarop hij een octet leidt, stamt al uit 1995. Ook hier zijn Uri Caine (p) en Scott Colley (b) van de partij, naast minder ronkende namen als Donny McCaslin (ts), Ben Monder (g) en Jeffrey Hirshfield (d). Het gebodene is aangenaam afwisselend; stuwende moderne postbop met veel vrije speelruimte. De mogelijkheden van het octet worden heel gevarieerd ingezet: niet met z'n alleen een CD lang knallen, maar stukken waarin men klinkt als een vrije mini-bigband worden afgewisseld met composities waarin meer intimiteit wordt gezocht.
"Debuut voor ACT van saxofonist Binney. Afwisselende, mooie composities - en wat een power en techniek heeft-ie (van fluisteren tot snijbranden)! Veelzijdig en -lagig samenspel met sublieme begeleiders Uri Caine, Chris Potter, Jim Black e.a." (Jazz Nu)
Door vanalles beinvloede 'modern creative' jazz van Binney (ts, as) met Wayne Krantz (g), Uri Caine (p, synth) over een stuwende, hypnotiserende polyritmische basis van Tim Lefebvre (b) en Jim Black (d). Denk daarbij aan AKA Moon, Steve Coleman, SFeQ.
Klik hier om cookies te accepteren zodat de vertaalmodule kan worden geladen. Het kan zijn dat je de pagina moet herladen.