"Ik heb An der schönen blauen Donau gedirigeerd, nu kan ik sterven, grapte de Venezolaanse dirigent Gustavo Dudamel na het Nieuwjaarsconcert met de Wiener Philharmoniker. Dudamel stond als jongste dirigent ooit voor het orkest, en wie de beelden heeft gezien, heeft kunnen constateren dat zowel Dudamel als het orkest zichtbaar plezier hadden. Dat is ook af te horen aan deze live-CD. Op deze schijf zijn niet alleen de toegiften An der schönen blauen Donau en de Radetzkymars aanwezig, maar verder ook alles wat dit concert tot een bijzondere editie in de reeks maakt. Zoals de programmakeuze. Natuurlijk domineert de familie Strauss de speellijst, maar die werken zijn in perspectief gezet door niet eerder tijdens het Nieuwjaarsconcert uitgevoerde stukken van onder anderen Léhar, Nicolai en Waldteufel. Ook premières van de familie Strauss en subtiel sociaal-politiek commentaar als de combinatie van Mefistos Höllenrufe en So ängstlich sind wir nicht! verheffen het programma tot meer dan een louter feestelijk gebeuren. Maar de belangrijkste factor heet Dudamel. Want wie de Weners hun eigen Weense wals met onverholen Venezolaanse accenten kan laten spelen, is veel meer dan gewoon een heel goede dirigent." (Paul Janssen, Klassieke Zaken)
"Andris Nelsons is geen onbekende voor de Wiener Philharmoniker. Aan de vooravond van het Beethovenjaar 2020 verzorgde hij met dit orkest een integrale Beethoven symfonieëncyclus op cd. Beethovens atypische dansmuziek moest dan ook wel klinken tijdens het traditionele nieuwjaarsconcert in de Musikverein. Al was het dan waarschijnlijk ook voor de allereerste en allerlaatste keer. De programmering van de wals Seid umschlungen Millionen! van Johann Strauß jr. lijkt ook een knipoog naar Beethoven te zijn, vanwege de (overigens volstrekt toevallige) overeenkomst met de koorfinale van Beethovens Negende symfonie. De traditionele toegiften - An der schönen blauen Donau & de Radetzky-Marsch ontbraken uiteraard niet. Al besloot het orkest om de Radetzky-Marsch van haar al te bruine tinten te ontdoen. Voorheen klonk de mars namelijk in een arrangement van de nazi-aanhanger Leopold Weninger. Dit jaar besloot het orkest het met een eigen arrangement te doen." (Muziekweb)
Opname: Live 1 januari 2006
Registratie van een operavoorstelling, opgenomen in augustus 2005 in het Grosses Festspielhaus te Salzburg.
"Net als bij die andere jonge Chinese pianist, Yundi Li, is ook de carrière van Lang Lang er één met de buitenkant van een popartiest en de binnenkant van 'meer van hetzelfde'. Over dat 'meer van hetzelfde' hebben we dan niet eens te klagen, want de onderhavige CD is spannend en gepassioneerd genoeg om hernieuwd kennis te maken met de Pianoconcerten van Chopin. De inmiddels volwassen Lang Lang heeft er nu ook wel de leeftijd voor, wat nog niet het geval was toen hij als dertienjarig wonderkind het Concert in f speelde tijdens een jeugdconcours in Japan. Toen volgde hij maar het advies van zijn vader om slechts aan mooie landschappen te denken, en aan het gemis van zijn moeder. Kennelijk wist pa hiermee een gevoelige snaar te raken, want de jongen won prompt het concours." (HJ, Muziekbank)
Beoordeeld met een dubbele 10 op Classics Today (volg de link voor de complete tekst). "The hit of the 2005 Salzburg Festival, is the most moving performance of the opera I've ever come across", schrijft Robert Levine, "the setting and direction are not traditional--Willi Decker's staging takes as its metaphor time and its passing, with death looming about, literally. (...) The sense of fun and adventure and creating something special is palpable. Even traditionalists will love this performance." Maar Gramophone-recensent Alan Blyth moet niets hebben van de enscenering: "A hard-boiled, ridiculously over-disciplined Konzept by Willy Decker, all too typical of German direction today.". Hij is evenwel vol lof over vooral Netrebko: "Her voice fills the Grosses Festspielhaus with rich-hued, expressive sound."
Voor het openingsconcert van de Salzburger Festspiele van 2011 koos Pierre Boulez voor een verrassende combinatie van een vroege Mahler het weinig uitgevoerde Das klagende Lied met een late Alban Berg (Lulu Suite). Het verhaal van Das Klagende Lied betreft een gruwelijk sprookje over een broedermoord. Een minstreel vind één van de beenderen van de vermoorde broer en maakt er een fluit van. Vanzelfsprekend laat de fluit alleen een klagend lied horen, over een ridder die door zijn broer vermoord is. (...) De partituur van deze droevige cantate kwam moeizaam tot stand, zie hiervoor de details in het booklet. Gelukkig heeft Mahler één van zijn origineelste vondsten het gebruik van een offstage band weer hersteld voor de gedrukte partituur van 1898. Het is deze (tweedelige) versie die Pierre Boulez hier ten gehore brengt". (HJ, Muziekweb)
The Summer Night Concert of the Vienna Philharmonic is an annual open-air event that takes place in the magical setting of the Schönbrunn Palace Baroque park in Vienna with the palace as a magnificent backdrop. Everyone is invited to come to this unique occasion with free admission. Each year up to 100,000 people take up the invitation. The concert is also broadcast on TV and radio in more than 60 countries, and thus reaches an audience of millions. Classical music at the very highest level, but without barriers, accessible to everyone. In 2014 Christoph Eschenbach will conduct the Summer Night Concert. World-renowned pianist Lang Lang joins the orchestra as guest-soloist. (bron: Sony Classical)
Klik hier om cookies te accepteren zodat de vertaalmodule kan worden geladen. Het kan zijn dat je de pagina moet herladen.