De Rozet app voor Apple iOS werkt weer als je hem update. Aan de Android-versie wordt nog gewerkt.
A A A
Vertaal website
30 maart 2026

Schrijfproject Jonge Pen in Klarendal van start

Schrijfproject Jonge Pen in Klarendal van start
Klik op de foto voor een vergroting

Elk kind krijgt een kans om zijn eigen verhaal te vertellen

Jonge Pen is een Arnhems creatief schrijftraject waarin jonge schrijvers van 9 tot 15 jaar in tien weken hun eigen verhaal mogen schrijven. Het is een plek waar creativiteit, zelfexpressie en taal samenkomen en waar kinderen ontdekken dat hun ideeën ertoe doen. Want: elke pen heeft een stem, ook in Klarendal!

Kinderen leren zich uiten via schrijven en tekenen

In Presikhaaf zijn jonge wijkbewoners sinds afgelopen februari al in de tweede editie bezig. De eerste editie werd in november afgerond met heel veel trotse kinderen die hun eigen verhaal of tekening terug zagen in een echt boek, mét een handtekening van burgemeester Marcouch. ‘Ik ben geraakt door de kracht van kinderen die durven te dromen, te schrijven en hun eigen wereld vormgeven’, aldus de burgemeester.

Initiatiefneemster Hanan kwam sparrend bij de cultuurmakelaar van Rozet in Presikhaaf aan wat haar een stuk verder bracht. Wat beweegt haar? ‘Ik ben Jonge Pen begonnen, omdat kinderen in deze tijd zoveel tijd achter het scherm zitten en hun taal achteruitgaat. Terwijl lezen en schrijven zoveel waarde heeft. Bij Jonge Pen leren kinderen dat woorden, beelden en verhalen een krachtige manier zijn om zichzelf te laten zien. Zelfexpressie staat centraal. De taalontwikkeling volgt daar vanzelf uit, maar het is niet het primaire doel. Wij zetten het kind écht op de eerste plaats.’

Tweede wijk

Omdat de wereld klein is, kwam het project ter ore bij directeur Monique van der Meijde van Basisschool Kunstrijk in Klarendal. Zij zette alles in het werk om Jonge Pen ook in Klarendal te laten starten, en wel in boekencafé ABC Libertas aan de Klarendalseweg. ‘Niet alleen voor leerlingen van Kunstrijk, maar voor alle kinderen die in de wijk wonen!’, aldus Monique. ‘En is kan geen betere plek te bedenken dan in een boekencafé.’ De aftrap op maandag 30 maart werd o.a. verzorgd door wethouder Bob Roelfs die deelnemer Simay vanuit Presikhaaf interviewde (zie foto) en alle 25 nieuwe deelnemers uit Klarendal moed  en vooral veel plezier insprak. Juf Saïda legde visueel samen met eerdere deelnemers uit wat een moraal van een verhaal is. Kinderen ontvingen daarna een eerste schrift en pen om de 10 middagen mee aan te gang te gaan. Vervolgens was er veel lekkers waarmee nieuwe deelnemers elkaar en hun ouders beter leerden kennen.

Jonge Pen wordt mogelijk gemaakt door o.a. ondernemers uit de wijken voor bijvoorbeeld de hapjes tijdens de tien middagen, Rijnstad Presikhaaf, gemeente Arnhem, Stichting Leergeld, Nationaal Programma Arnhem Oost, Uitgeverij Boekscout en enorm veel vrijwilligers. De aftrap in boekencafé ABC Libertas in Klarendal is ondersteund door de cultuurmakelaar van Rozet.

Het project is te volgen via Instagram en LinkedIn.

Deel dit item