A A A
Vertaal website

Een land van jammer en ellende?

EGC37-22
Een land van jammer en ellende?
Deze activiteit is afgelopen en staat niet meer in de agenda. Bekijk het actuele aanbod.

Emoties in het Land van Maas en Waal tijdens de watersnood van 1926 

Met de recente watersnood in Limburg nog vers in onze gedachten, kunnen we ons goed voorstellen hoeveel impact de watersnood van 1926 moet hebben gehad op het zwaar getroffen Land van Maas en Waal. Wonderbaarlijk genoeg vielen er geen doden, maar circa 5.700 mensen zagen zich die winter genoodzaakt hun huis te verlaten en het verlies van vee en goederen was enorm. De overheid weigerde echter om het tot nationale ramp uit te roepen, waardoor er ook geen noodhulp werd vrijgemaakt. Er kwam een enorme publieke inzamelingsactie op gang voor de slachtoffers, met emotionele oproepen in de kranten, reportages uit het rampgebied en benefietavonden.

Godelieve Peters-Boselie is onderzoeker en richt zich op de rol die emoties spelen in de onderlinge politieke en maatschappelijke verhoudingen tijdens een crisis, waarbij deze watersnood de eerste casus is. Brengt een ramp mensen bij elkaar, of worden bestaande breuklijnen in de samenleving juist versterkt? Hoe werd er gesproken over de inwoners van Maas en Waal? Hoe keken zij zelf aan tegen de ramp en de afwikkeling daarvan? Deze en andere vragen zullen tijdens de lezing de revue passeren, waarbij er ook ruimte is voor vragen en suggesties.


Tentoonstelling & lezingen

Op 1 oktober opent in het Erfgoedcentrum in Rozet een nieuwe tentoonstelling: Van de ramp gered! Er zijn bijzondere voorwerpen te zien die bewaard zijn gebleven ondanks of door rampen. Zo zijn er kloosterboeken van de beeldenstorm gered en is servies tijdens de Tweede Wereldoorlog als kostbaar bezit verstopt.

Bij de tentoonstelling wordt een reeks lezingen geprogrammeerd. Kijk hier voor informatie over de andere lezingen. 

Gegevens

Rozet Centrum
Kortestraat 16
6811 EP Arnhem
€ 7,50
Dinsdag 18 okt. 2022 19.30 - 21.00
Inschrijven niet meer mogelijk

Gerelateerde evenementen

Komende activiteiten

Taal in Arnhem Taal in Arnhem

Taal in Arnhem

Wil je een nieuwe taal leren? Voor je vakantie, voor je werk, of gewoon ter verrijking van je leven! Een taal leren geeft je zoveel.

Rozet Centrum
ONLINE LEZING: Pierre Abélard

ONLINE LEZING: Pierre Abélard

Nog 78 plekken beschikbaar

LET OP: deze serie van 2 lezingen kijk je thuis op je eigen computer. Abélard, een filosoof, dichter en theoloog, wiens invloed reikt tot in het heden.

ONLINE
ONLINE LEZING: Leibniz en Berkeley

ONLINE LEZING: Leibniz en Berkeley

Nog 81 plekken beschikbaar

LET OP: deze serie van 3 lezingen kijk je thuis op je eigen computer. Na inschrijving ontvang je de linkjes in je bevestiging.Leibniz en Berkeley: twee wijsgeren die langs verschillende wegen tot dezelfde stelling kwamen: materiële dingen bestaan niet.

ONLINE

Terugkerende activiteiten

'Van Magie naar Mechanisch' - Ziekte en gezondheid door de eeuwen heen | Lichaam en Geest 'Van Magie naar Mechanisch' - Ziekte en gezondheid door de eeuwen heen | Lichaam en Geest

'Van Magie naar Mechanisch' - Ziekte en gezondheid door de eeuwen heen | Lichaam en Geest

Rozet Centrum
De mens achter de sjaal | Fotografische expositie van Yanna Hoedt De mens achter de sjaal | Fotografische expositie van Yanna Hoedt

De mens achter de sjaal | Fotografische expositie van Yanna Hoedt

Rozet Centrum